Szanowni Rodzice grupy          

INFORMUJEMY, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE BĘDZIE  FUNKCJONOWAŁO OD  1 WRZEŚNIA 2020 ROKU NA PODSTAWIE – Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. (IV aktualizacja) dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 

Miesiąc wrzesień, ze względu na powrót dzieci po wakacjach i ich obecność w wielu miejscach w Polsce i za granicą, chcielibyśmy potraktować jako miesiąc podwyższonego ryzyka. Aby zapewnić dzieciom i pracownikom możliwie maksymalne warunki bezpieczeństwa przedszkole będzie działało w podwyższonym reżimie sanitarnym.

  • Prosimy rodziców tych którzy jeszcze tego nie uczynili o wypełnienie oświadczenia dostępnego poniżej w załączniku celem zaplanowania organizacji pracy przedszkola i posiłków dla dzieci. Wypełnione oświadczenie rodzic składa drogą elektroniczną na adres placówki  przedszkole@lesnapolana-raczna.pl

         Oświadczenie  należy przesłać od 25.08.2020 – 30.08.2020 a w pierwszym dniu pobytu dziecka proszę o przekazanie oryginału  do placówki.

  • PROSIMY RÓWNIEŻ RODZICÓW O DOSTARCZENIE AKTUALNEGO ZAŚWIADCZENIA OD LEKARZA DZIECI Z OBJAWAMI ALERGII.              
  • Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbędą się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci.  Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na teren placu zabaw po godz. 17:00  celem oswojenia dziecka z otoczeniem. Zebranie organizacyjne  dla  rodziców dzieci nowo przyjętych  odbędzie się  na zewnątrz budynku w dniu 27.08.2020   o godz 16:00.
  • Wciąż obowiązuje zakaz wchodzenia osób trzecich do budynku przedszkola w tym rodziców. Odstępstwem będzie pierwszy tydzień, w którym rodzice dzieci trzyletnich lub nowych będą mogli towarzyszyć dziecku do momentu wejścia dziecka na salę, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Rodzic będzie musiał poddać się mierzeniu temperatury, dezynfekcji rąk oraz obowiązkowi zasłaniania nosa i ust.
  • Przedszkole będzie otwarte w godzinach 7:00- 17:00.
  • Dzieciom będzie mierzona temperatura przy wejściu. Dyrektor placówki może odmówić przyjęcia dziecka w sytuacji podwyższonej temperatury.
  • We wrześniu nie będą organizowane żadne wyjścia dzieci poza placówkę, nie będą też zapraszani do przedszkola goście i nie będą prowadzone zajęcia dodatkowe płatne przez rodzica. Wynika to ze względów bezpieczeństwa i konieczności ograniczenia dostępu do przedszkola osób trzecich.
  • Dzieci nie mogą przynosić żadnych zabawek do przedszkola !

W trosce o dzieci i pracowników prosimy rodziców o wyrozumiałość i ścisłą współpracę. Odpowiedzialne zachowanie dorosłych z pewnością zminimalizuje możliwość zarażenia się wirusem zarówno dzieci jak i pracowników przedszkola.

Mam nadzieję, że powrót do normalności jest kwestią czasu, czego nam wszystkim życzę.

                                                                                                                Dyrektor Przedszkola  Bogusława Sobesto

– Oświadczenie o przyjecie dziecka do przedszkola w zmienionych warunkach pracy placówki.

2. Wytyczne_dla_szkół_i_placówek_-_wrzesień_2020 (1)

6. Aplikacja ProteGO Safe (2)