W dniu 18 listopada 2019r. w naszym przedszkolu gościliśmy P. Magdalenę  – artystkę ceramika, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Pani Madzia zaprosiła dzieci do samodzielnego wykonania  pracy z gliny, która będzie prezentem dla Babci i dziadka z okazji ich święta.

Ceramika to znakomita zabawa podczas której dziecko czuje się małym artystą. Na zajęciach dzieci kleją, wałkują, turlają, ugniatają, odciskają i rysują w glinie. W ten sposób powstają prace, które następnie przedszkolaki malują farbami ceramicznymi (angobami). Dzieła nabierają tęczowych kolorów i blasku. Prace są wypalane w piecu ceramicznym (przez prowadzącego), gdzie rozgrzane do czerwoności z gliny zmienią się w prawdziwą ceramikę. Ceramika rozwija naturalne umiejętności plastyczne dziecka. Doskonale pobudza inwencję twórczą i wyobraźnię. Dzieci stają się bardziej samodzielne, cierpliwe i wytrwałe w pracy.

Dodatkowo zajęcia są dobrym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji. Ceramika wspaniale wpływa na rozwój manualny dziecka, co z pewnością zaowocuje lepszym przygotowaniem do pisania literek i cyferek.